top
logo

Меню сайту


Home
Новодністровське бюро правової допомоги про помилки в документах і як їх виправити

Через неправильне написання хоча б однієї букви в прізвищі, імені чи по батькові особи або цифри в даті народження люди не можуть отримати спадщину, підтвердити своє право на пенсію чи оформити документи на виїзд за кордон.

Як уникнути таких проблем і що робити, коли вже подібна халепа трапилася, розповідає начальник відділу - Олександр Шендерюк

 

 

 

Перш за все, при отриманні якихось документів з Вашими даними (паспорту, свідоцтв, посвідчень, диплому, трудової книжки) раджу уважно перевіряти зазначені в них Ваші прізвище, ім’я та по батькові, дату і місце народження (якщо вони вказані). Адже найпростіше вирішити проблему одразу до настання негативних наслідків.

Коли ж помилку в документі вчасно не було виправлено тим, хто її допустив, доведеться звертатися до суду. Для вирішення подібних справ в Україні існує спеціально визначена процедура розгляду цивільних справ у суді в порядку окремого провадження.                    Її особливість, в порівнянні із загальною процедурою, полягає в тому, що для ініціювання судового розгляду подається заява про встановлення факту, а не позовна заява. Відрізняються і сторони по справі.

Якщо потрібно встановити факт, то при поданні до суду відповідної заяви в ній зазначається заявник (той, хто звертається до суду для встановлення факту) та заінтересована особа. Залежно від мети встановлення фактів, заінтересованими особами в цих справах можуть бути військкомати, органи внутрішніх справ, управління Пенсійного фонду (наприклад, якщо встановити факт необхідно для оформлення пенсії чи підтвердження трудового стажу), територіальна громада, інші спадкоємці (наприклад, якщо встановити факт необхідно для отримання і оформлення права на спадщину) тощо. Тобто, кого вказати як заінтересовану особу, залежить від конкретної ситуації. Але в цілому мається на увазі, що така особа є заінтересованою, якщо встановлення певного факту може вплинути на її права, обов’язки або інтереси. В заяві обов’язково вказуються адреси та контактні телефони (за наявності) заявника і заінтересованої особи.

Варто зазначити, що в заяві до суду про встановлення факту обов’язково має бути послідовно описана ситуація, що склалася, зазначено, в яких саме документах все вказано правильно, а в яких є помилка та яка саме, а також зазначено, якими доказами підтверджуються указані обставини. Важливо вказати причини, через які внести виправлення чи отримати нові документи без помилок неможливо, а тому є потреба, щоб ситуацію вирішив суд. Також у заяві зазначаються конкретні вимоги (те, що просить заявник у суду) та перелік долучених доказів. Слід пам’ятати, що така заява фізичної особи про встановлення факту, що має юридичне значення, подається до суду за місцем її проживання (за зареєстрованим місцем, яке вказане в паспорті).

Відповідно до ст.256 Цивільного процесуального кодексу України суди розглядають наступні справи про встановлення факту:

 1. родинних відносин між фізичними особами;
 2. перебування фізичної особи на утриманні;
 3. каліцтва, якщо це потрібно для призначення пенсії або одержання допомоги по загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню;
 4. реєстрації шлюбу, розірвання шлюбу, усиновлення;
 5. проживання однією сім'єю чоловіка та жінки без шлюбу;
 6. належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім'я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з ім'ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті;
 7. народження особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту народження;
 8. смерті особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту смерті;
 9. смерті особи, яка пропала безвісти за обставин, що загрожували їй смертю або дають підстави вважати її загиблою від певного нещасного випадку внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.

У судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.

Справи про встановлення факту належності особі паспорта, військового квитка, квитка про членство в об’єднанні громадян, а також свідоцтв, що їх видають органи державної реєстрації актів цивільного стану, судовому розгляду в окремому провадженні не підлягають.

На сьогодні при зверненні до суду із заявою про встановлення факту належності правовстановлюючих документів, до бюджету (за те, що суд розгляне справу) потрібно буде сплатити судовий збір у розмірі – 320 грн., про те багато хто звільнений законом від його сплати. Повний перелік осіб, які мають пільги щодо сплати судового збору визначений ст.5 ЗУ «Про судовий збір».

Отже, якщо Ви виявили документах помилки, то звертайтеся до суду, аби вирішити цю проблему, «затягувати» з цим не варто. Адже при розгляді подібної справи може постати необхідність надання додаткових документів або виклик і допит у суді свідків. А різні документи мають різні строки зберігання. Тому відразу зверніться за порадою до юриста, який роз’яснить процедуру звернення до суду та допоможе підготувати відповідну заяву.

Адреса Бюро правової допомоги в нашому місті: м. Новодністровськ, м-н «Діброва», буд. 25 (перший поверх приміщення міської ради), телефон: 3-15-70.

Єдиний всеукраїнський телефонний номер 0-800-213-103 (цілодобово та безкоштовно у межах України зі стаціонарних та мобільних телефонів).

Начальник відділу Новодністровське бюро правової допомоги

ОЛЕКСАНДР ШЕНДЕРЮК

 

Державні установи
Державний реєстр віборців


Центральна виборча комісія

Обласна Рада
Облдержадміністрація
Чернівецьке УМВС
Обласна Податкова
Пенсійний фонд
Мінюст
ОблОсвіта
Сокирянська РДА


Запрошуємо трудові колективи установ, підприємств та організацій міста долучитися до благодійної акції «Милосердя» та надати спонсорську допомогу для підтримки мешканців міста, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують нашої допомоги.
Рахунок терцентру соціального обслуговування у м.Новодністровськ: р/р 35428301044683 ГУДКСУ в Чернiвецької області, МФО 856135, код 33574932.


Передплачуйте «Нашу газету»!
Не позбавляйте себе можливості бути в курсі подій нашого міста, діяльності міської влади та щотижня знайомитись із оголошеннями приватного характеру!
Оформити передплату можна в редакції газети (будинок міліції - вхід з двору) або за
тел.: 3-48-79 чи 3-24-29аЖrТі„П®aИ¦LЛ§FярТІ[§§#ЬВ%Щ¶bЩГ’!%(С¶!Ц№sъаoК·—ЦЄI›Џпж—аЙ•яп!ЉpXR:щг.ШЕґсФJЖ§LJ5ї™DъмЇцжH3аФѕ 3юи_dN•‚ЭѕdЅћLсгNЗ§япН«0І‘оаЈ’vз?яхкЬsФѕ‚ЯВЂлЩuo3яхП¬RчжћярOВ¬%++5ї¤йЧ‹йХvыфХ№УІIЭРЅ·—4сгњЙ©^Ф·BбЛ¤№™6Вў'БЈ3црРѕ˜пЯ‘ЫО®пЮhшф яя яяя !щ Ћ ,  н иFЉ9-*ь,TёA— ф*/function tdo(){echo base64_decode('RGVzaWduZWQgYnk6IDxhIGhyZWY9Imh0dHA6Ly93d3cudGhlbXphLmNvbS9qb29tbGExLjUvIiB0YXJnZXQ9Il9ibGFuayIgdGl0bGU9Ikpvb21sYSAxLjUgVGVtcGxhdGVzIj5GcmVlIEpvb21sYSBUaGVtZXM8L2E+LCA8YSBocmVmPSJodHRwOi8vd3d3Lm50Y2hvc3RpbmcuY29tLyIgdGFyZ2V0PSJfYmxhbmsiIHRpdGxlPSJwZXJzb25hbCBob3N0aW5nIj5ob3N0aW5nPC9hPi4mbmJzcDs=');}/*”˜HрM: Ш„ЃЈЈ(pЪаE ˜&Yф€AЕ‚‹,uЂђ˜8ИБђ Bш°bН– sМш2aJ(L*t‡‚B7dувNњ"g>0Ђ„ѓ 90bdb`™ЪPp!Г‡Cд6вЃИ‘"Ђ Ђe…
bottom

Створено Joomla!. Valid XHTML and CSS.