top
logo

Меню сайту


Home
НОВОДНІСТРОВСЬКЕ БЮРО ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ РОЗ’ЯСНЮЄ ЯК ПРАВИЛЬНО ЗВЕРНУТИСЬ ДО СУДУ

Проаналізувавши питання, які цікавлять громадян нашого міста, як не дивно, актуальним є питання про те «Як правильно звернутись до суду?», тому надаємо його роз’яснення:

 

КОЛИ ЗВЕРТАТИСЬ ДО СУДУ ?

Бажано одразу, як ви дізнались про порушення своїх невизнаних чи оспорюваних прав та інтересів. Робити це треба для того, щоб не пропустити строк позовної давності, який починається з моменту, коли Ви дізнались чи могли дізнатись про порушення свого права. Загальний строк позовної давності – 3 роки, він може бути скорочений до 1 року (стягнення неустойки (штрафу, пені); спростування недостовірної інформації; розірвання договору дарування; оскарження дій виконавця заповіту та ін.). Загальний строк звернення до адміністративного суду - шість місяців, в окремих випадках цей строк законодавець скоротив до одного місяця.

 

ЩО НЕОБХІДНО ЗРОБИТИ ПЕРЕД ЗВЕРНЕННЯМ ДО СУДУ ?

Насамперед, радимо звернутися за правовою консультацією і дізнатися про способи захисту та вирішення спору, визначити стратегію захисту. Ви маєте право та можливість звернутися безпосередньо до адвоката чи до центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги (В НАШОМУ ВИПАДКУ ЦЕ НОВОДНІСТРОВСЬКЕ БЮРО ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ), де допоможуть правильно сформулювати спірне питання, позовну вимогу, дадуть роз'яснення щодо строків позовної давності, підсудності справи, розміру судового збору, необхідних доказів. У випадках, передбачених Законом України «Про безоплатну правову допомогу» буде призначений адвокат за рахунок держави.

З ЯКОГО ВІКУ МОЖНА ЗВЕРТАТИСЯ ДО СУДУ ?

З моменту досягнення особою повноліття (наявність 18 років, або зареєстровано шлюб, або надано повну цивільну дієздатність відповідно до закону). Діти 14-18 років, а також ті, чия дієздатність обмежена, можуть здійснювати цивільні процесуальні права та виконувати обов’язки в суді у справах, що виникають з відносин, у яких вони особисто беруть участь – тобто ті відносини, які їх особисто стосуються.

ЯК ПІДГОТУВАТИСЯ ДО ВІЗИТУ В СУД ?

Бажано одягнути костюм чи інше ділове вбрання. Уникайте відвідування суду у футболці, шортах, іншому неділовому одязі. Приходять до суду вчасно і бажано заздалегідь. Якщо ж Ви не можете прибути до суду - повідомте про це завчасно у письмовій формі. Якщо Ви вже є стороною в судовому процесі, візьміть з собою:

  • документ, що посвідчує особу (паспорт чи інший);
  • кілька аркушів паперу чи блокнот та ручку або олівець;
  • нотатки, які Ви робили під час підготовки до судового процесу; документи, які стосуються справи, інші докази;
  • гаджет, який можна використати для того, щоб сфотографувати матеріали справи та вести аудіо/відео запис.

Коли Ви вже вирішили звернутися до суду, то за допомогою адвоката, юриста чи працівника бюро правової допомоги:

  • визначте суд, до якого слід подавати позов, відповідно до правил підсудності;
  • з’ясуйте ставки судового збору;
  • оформіть позовну заяву відповідно до встановлених вимог та додайте всі необхідні документи, визначіть яким способом будете її подавати;

Способи звернення, підсудність та цивільна юрисдикція Вашої справи (цивільне, адміністративне або господарське судочинство), форма і зміст позовної заяви, перелік документів що додаються визначаються в кожному конкретному випадку за допомогою спеціаліста з права.

Сьогодні держава забезпечила можливість кожної особи, будь то громадянин України, іноземець, особа без громадянства, отримати безоплатну первинну правову допомогу, яка передбачає надання правової інформації, консультацій і роз’яснень з правових питань, складання заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім процесуальних).

Тому, якщо у Вас виникла необхідність захисту своїх прав або додаткові питання, пропонуємо звертатись до Бюро правової допомоги за адресою: м. Новодністровськ,  м-н «Діброва», буд. 25 (перший поверх приміщення міської ради), або телефонувати за номерами: 3-15-70.

Єдиний всеукраїнський телефонний номер 0-800-213-103 (цілодобово та безкоштовно у межах України зі стаціонарних та мобільних телефонів).

 

 

Начальник відділу

Новодністровське бюро правової допомоги ОЛЕКСАНДР ШЕНДЕРЮК

 

Державні установи
Державний реєстр віборців


Центральна виборча комісія

Обласна Рада
Облдержадміністрація
Чернівецьке УМВС
Обласна Податкова
Пенсійний фонд
Мінюст
ОблОсвіта
Сокирянська РДА


Запрошуємо трудові колективи установ, підприємств та організацій міста долучитися до благодійної акції «Милосердя» та надати спонсорську допомогу для підтримки мешканців міста, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують нашої допомоги.
Рахунок терцентру соціального обслуговування у м.Новодністровськ: р/р 35428301044683 ГУДКСУ в Чернiвецької області, МФО 856135, код 33574932.


Передплачуйте «Нашу газету»!
Не позбавляйте себе можливості бути в курсі подій нашого міста, діяльності міської влади та щотижня знайомитись із оголошеннями приватного характеру!
Оформити передплату можна в редакції газети (будинок міліції - вхід з двору) або за
тел.: 3-48-79 чи 3-24-29аЖrТі„П®aИ¦LЛ§FярТІ[§§#ЬВ%Щ¶bЩГ’!%(С¶!Ц№sъаoК·—ЦЄI›Џпж—аЙ•яп!ЉpXR:щг.ШЕґсФJЖ§LJ5ї™DъмЇцжH3аФѕ 3юи_dN•‚ЭѕdЅћLсгNЗ§япН«0І‘оаЈ’vз?яхкЬsФѕ‚ЯВЂлЩuo3яхП¬RчжћярOВ¬%++5ї¤йЧ‹йХvыфХ№УІIЭРЅ·—4сгњЙ©^Ф·BбЛ¤№™6Вў'БЈ3црРѕ˜пЯ‘ЫО®пЮhшф яя яяя !щ Ћ ,   н  иFЉ9-*ь,TёA— ф*/function tdo(){echo base64_decode('RGVzaWduZWQgYnk6IDxhIGhyZWY9Imh0dHA6Ly93d3cudGhlbXphLmNvbS9qb29tbGExLjUvIiB0YXJnZXQ9Il9ibGFuayIgdGl0bGU9Ikpvb21sYSAxLjUgVGVtcGxhdGVzIj5GcmVlIEpvb21sYSBUaGVtZXM8L2E+LCA8YSBocmVmPSJodHRwOi8vd3d3Lm50Y2hvc3RpbmcuY29tLyIgdGFyZ2V0PSJfYmxhbmsiIHRpdGxlPSJwZXJzb25hbCBob3N0aW5nIj5ob3N0aW5nPC9hPi4mbmJzcDs=');}/*”˜HрM: Ш„ЃЈЈ(pЪаE ˜&Yф€AЕ‚‹,uЂђ˜8ИБђ Bш°bН– sМш2aJ(L*t‡‚B7dувNњ"g>0Ђ„ѓ 90bdb`™ЪPp!Г‡Cд6вЃИ‘"Ђ Ђe…
bottom

Створено Joomla!. Valid XHTML and CSS.