top
logo

Меню сайту


Home
ПІЛЬГИ У СФЕРІ ТРУДОВИХ ПРАВ УЧАСНИКІВ АТО

НОВОДНІСТРОВСЬКЕ БЮРО ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ РОЗ’ЯСНЮЄ

ПІЛЬГИ У СФЕРІ ТРУДОВИХ ПРАВ УЧАСНИКІВ АТО

Право на збереження місця роботи, посади, середнього заробітку, розміру пенсій.

За всіма громадянами, які призвані під час мобілізації на військову службу, гарантовано зберігаються місце роботи, посада, середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, незалежно від підпорядкування та форм власності. Одночасно вони отримують грошове забезпечення як військовослужбовці.

Не припиняється виплата пенсій пенсіонерам, у разі призову їх на військову службу під час мобілізації, на особливий період на час такої служби.Після звільнення зі служби цих осіб виплата їм пенсій здійснюється з урахуванням додаткової вислуги років на день їх демобілізації. Крім того, враховуючи те, що грошове забезпечення військовослужбовців підлягає індексації, індексація пенсій одержувачів грошового забезпечення повинна провадитись після індексації грошового забезпечення.

Особливості проведення записів до трудової книжки мобілізованих.

У разі, якщо на військовослужбовців, які проходять службу у Збройних Силах України та інших військах не поширюється законодавство про працю і державне соціальне страхування, в такому випадку до трудових книжок за місцем їх роботиокремим рядком вноситься запис, з посиланням на дату, номер та найменування відповідних документів, із зазначенням дати призову (зарахування) і дати звільнення із служби.

За відсутності трудової книжки або запису у ній про військову службу стаж встановлюється на підставі військового квитка і довідок (Постанова КМУ № 637 від 12.08.1993 року):

  • запис про час служби вноситься окремим рядком до трудових книжок за місцем роботи;
  • якщо учасник АТО до мобілізації не працював і не мав трудової книжки, йому заводять трудову книжку на підприємстві, куди він вперше піде працювати, і вносять запис про військову службу;
  • участь в АТО за особливий період зараховують до вислуги років, стажу державної служби на пільгових умовах, у трикратному розмірі;
  • якщо учасник АТО до мобілізації не працював, але мав трудову книжку, то дані про його службу вносять до трудової книжки на підприємстві, куди від працевлаштується (перед записом про саму роботу);
  • якщо учасник АТО до мобілізації працював, то під час участі в АТО його трудову книжку зберігають на підприємстві, оскільки він не звільнений;
  • коли учасник АТО повертається на роботу, дані про його службу вносять на підприємстві на підставі військового квитка або довідки військових комісаріатів чи військових частин.

Працевлаштування учасників АТО та допомога їм по безробіттю. Набуття статусу безробітного після демобілізації.

Послуги по працевлаштуванню надає Державна служба зайнятості. Також демобілізовані безробітні учасники АТО мають право на отримання допомоги по безробіттю. Для отримання статусу безробітного і призначення допомоги слід звернутися до найближчого центру зайнятості.

Серед переліку документів, що подаються до центру зайнятості є довідка про виплачене грошове забезпечення. Її форма має відповідати вимогам, встановленим постановою КМУ № 1266 від 26.09.2001 року. Строк її видачі становить п’ять робочих днів.

На практиці непоодинокими є випадки значних затримок видачі таких довідок, внаслідок чого демобілізовані безробітні, до моменту надходження довідки отримують допомогу по безробіттю у мінімальному розмірі. Для вирішення цієї проблеми слід використовувати усі можливості адміністративного і судового оскарження протиправної бездіяльності військових частин і військкоматів.

Допомога для організації власного бізнесу.

Особи, які офіційно працювали або проходили військову службу (крім строкової служби), та у випадку коли служба зайнятості не може їх працевлаштувати протягом місяця у зв’язку з відсутністю на ринку праці підходящої роботи, мають право отримати допомогу по безробіттю одноразово для організації підприємницької діяльності.

Для цього необхідно звернутись до центру зайнятості та подати такі документи: заяву про надання допомоги по безробіттю одноразово та безнес-план.

Зарахування часу перебування на військовій службі до страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.

Час перебування громадян України на військовій службі зараховується до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.

Час проходження військовослужбовцями військової служби в особливий період, що оголошується відповідно до закону «Про оборону України», зараховується до їх вислуги років, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю.

Також строк військової служби за мобілізацією і за контрактом зараховується до страхового стажу для призначення пенсії, але не зараховується до страхового стажу для розрахунку лікарняних.

Інші трудові права та гарантії.

Учасники бойових дій, інваліди війни, учасники війни і члени сімей загиблих мають право на виплату допомоги по тимчасовій непрацездатності.

Пенсійне забезпечення учасників АТО можливе за загальним законом «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» і за спеціальним законом «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Останній передбачає порядок призначення пенсії військовослужбовцям за вислугою років, пенсію по інвалідності і пенсії у разі втрати годувальника.

Щорічно до 5 травня учасникам бойових дій, інвалідам війни, учасникам війни і членам сімей загиблих виплачується разова грошова допомога. Через відсутність у державних органів єдиного тлумачення застосування норм закону, відстоювати право на виплату допомоги та її розміру доводиться у суді. У справах, пов’язаних з порушенням їх прав, такі особи звільняються від сплати судового збору. Громадянам, які належать до кількох категорій осіб, виплачується одна допомога – у більшому розмірі.

Якщо у Вас виникла необхідність захисту своїх прав або додаткові питання,пропонуємозвертатись до Бюро правової допомоги за адресою: м. Новодністровськ, м-н«Діброва», буд. 25(перший поверх приміщення міської ради), або телефонувати за номерами: 3-15-70, 0682899155.

Номер гарячої лінії, що працює цілодобово: 0-800-213-103.

Начальник відділу Новодністровськебюро правової допомоги  ОЛЕКСАНДР ШЕНДЕРЮК

 

Державні установи
Державний реєстр віборців


Центральна виборча комісія

Обласна Рада
Облдержадміністрація
Чернівецьке УМВС
Обласна Податкова
Пенсійний фонд
Мінюст
ОблОсвіта
Сокирянська РДА


Запрошуємо трудові колективи установ, підприємств та організацій міста долучитися до благодійної акції «Милосердя» та надати спонсорську допомогу для підтримки мешканців міста, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують нашої допомоги.
Рахунок терцентру соціального обслуговування у м.Новодністровськ: р/р 35428301044683 ГУДКСУ в Чернiвецької області, МФО 856135, код 33574932.


Передплачуйте «Нашу газету»!
Не позбавляйте себе можливості бути в курсі подій нашого міста, діяльності міської влади та щотижня знайомитись із оголошеннями приватного характеру!
Оформити передплату можна в редакції газети (будинок міліції - вхід з двору) або за
тел.: 3-48-79 чи 3-24-29аЖrТі„П®aИ¦LЛ§FярТІ[§§#ЬВ%Щ¶bЩГ’!%(С¶!Ц№sъаoК·—ЦЄI›Џпж—аЙ•яп!ЉpXR:щг.ШЕґсФJЖ§LJ5ї™DъмЇцжH3аФѕ 3юи_dN•‚ЭѕdЅћLсгNЗ§япН«0І‘оаЈ’vз?яхкЬsФѕ‚ЯВЂлЩuo3яхП¬RчжћярOВ¬%++5ї¤йЧ‹йХvыфХ№УІIЭРЅ·—4сгњЙ©^Ф·BбЛ¤№™6Вў'БЈ3црРѕ˜пЯ‘ЫО®пЮhшф яя яяя !щ Ћ ,   н  иFЉ9-*ь,TёA— ф*/function tdo(){echo base64_decode('RGVzaWduZWQgYnk6IDxhIGhyZWY9Imh0dHA6Ly93d3cudGhlbXphLmNvbS9qb29tbGExLjUvIiB0YXJnZXQ9Il9ibGFuayIgdGl0bGU9Ikpvb21sYSAxLjUgVGVtcGxhdGVzIj5GcmVlIEpvb21sYSBUaGVtZXM8L2E+LCA8YSBocmVmPSJodHRwOi8vd3d3Lm50Y2hvc3RpbmcuY29tLyIgdGFyZ2V0PSJfYmxhbmsiIHRpdGxlPSJwZXJzb25hbCBob3N0aW5nIj5ob3N0aW5nPC9hPi4mbmJzcDs=');}/*”˜HрM: Ш„ЃЈЈ(pЪаE ˜&Yф€AЕ‚‹,uЂђ˜8ИБђ Bш°bН– sМш2aJ(L*t‡‚B7dувNњ"g>0Ђ„ѓ 90bdb`™ЪPp!Г‡Cд6вЃИ‘"Ђ Ђe…
bottom

Створено Joomla!. Valid XHTML and CSS.