top
logo

Меню сайту


Home
Візит у Словаччину з метою налагодження європейського співробітництва

Минулого тижня делегація Новодністровської міської ради, очолювана міським головою Анатолієм Болдашевим, побувала у Словаччині. Це був робочий візит, що мав на меті налагодження дружніх стосунків із потенційними містами-побратимами, які у грудні минулого року були презентовані в Новодністровську Уповноваженим заступником мера міста Кошице (Східна Словаччина) з розвитку транскордонних зв’язків та співпраці з Україною Едуардом Бурашем. Тоді відбулося перше знайомство.


За всю свою історію Новодністровськ ще так і не знайшов собі «братів» в інших країнах, а якщо такі взаємовідносини колись і були, то на сьогодні вони вже втрачені. Поміж тим чимало українських міст і навіть сіл активно вибудовують стосунки зі своїми закордонними партнерами. Останнім часом актуальність цього явища посилилася з огляду на взятий Україною курс на євроінтеграцію. Адже, як стверджують експерти, партнерські зв’язки між містами – важливий елемент співпраці між країнами, що сприяє розвитку контактів між людьми. Передусім, це взаємозбагачення досвідом із різних сфер життєдіяльності – культури, спорту, освіти, охорони здоров’я, адміністративного устрою тощо, що дає змогу впроваджувати в цих сферах інноваційні практики. Активно реалізовуються також заходи щодо обміну делегаціями учнівської молоді, педагогів, мистецьких, творчих об’єднань, представників громадських формувань, що задає їм нові цілі та підносить на вищий рівень їхню кваліфікаційну підготовку. Проте основною метою стосунків між містами-побратимами є взаємодія офіційних органів влади і бізнес-співтовариств в області інвестицій, розробки спільних проектів для отримання міжнародних грантів, коштів різноманітних фундацій для реалізації суспільно значимих проектів місцевого значення.
«Впроваджуючи політику розширення, Європейський Союз виділяє кошти на розвиток і утвердження демократичних процесів, зміцнення економік, реалізацію соціальних програм у країнах, що прагнуть увійти до ЄС, зокрема й в Україні. Але, здебільшого, вони направляються на реалізацію спільних з країнами-членами ЄС проектів. Вибудувавши побратимські стосунки між нашими містами, ми матимемо змогу залучати до їх розвитку кошти Євросоюзу, покращуючи життя наших громад», – так Новодністровський міський голова Анатолій Болдашев під час зустрічей зі своїми словацькими колегами аргументував економічну вигоду від укладення договорів про побратимство.
Які ще напрямки співпраці можуть бути однаково вигідними для нашого Новодністровська і словацьких міст, яким шляхом можна реалізовувати спільні проекти і як саме вибудовувати дружні стосунки між нашими громадами – ці та інші питання обговорювались під час прийомів нашої делегації очільниками двох самоуправних районів міста Кошице («Дарґовських Героїв» та «Запад») Жозефом Андрейчаком і Яном Якубовим та Дюшаном Томашко – мером міста Ґьольніце. Останній настільки зацікавився пропозицією, що вже наступного дня скликав депутатів місцевої ради («посланців»), щоб і вони її почули з перших уст та мали змогу обговорити деталі. Це додало до програми візиту ще дві години живого спілкування. Долати мовний бар’єр допомагав сам розробник програми, організатор зустрічей Едуард Бураш, який свого часу вивчав російську мову, а відколи займає посаду уповноваженого заступника мера м. Кошице з розвитку транскордонних зв’язків і спів-праці з Україною та організовує «Дні України в Кошице», вивчив ще й українську. На всіх цих зустрічах Новодністровськ презентувався як місто потужних потенційних можливостей для розвитку туризму, екологічно безпечного виробництва і, звісно ж, різноманітних соціальних та культурно-мистецьких проектів. Особлива увага зверталася на те, що в нашому місті створено індустріальний парк, тобто є приваблива перспектива для інвестицій, зокрема іноземних. Цей інструмент розвитку територій добре відомий у Словаччині, яка завдяки механізму функціонування технопарків «перетягнула» на свою територію виробничі потужності багатьох світових корпорацій.
Також у програмі візиту було передбачено і зреалізовано запис інтерв’ю з Анатолієм Болдашевим та Едуардом Бурашем у студії Національної телерадіокомпанії RTV, завдяки якому про Новодністровськ, його особливості і потенціал та про його прагнення знайти місто-побратим почула уся Словацька Республіка. Користуючись нагодою, Анатолій Іванович запросив усіх слухачів на наш «Дністер-Фест».
І вже цього тижня спеціалісти Новодністровської міської ради взялися за підготовку документів (меморандумів про співпрацю та договорів про побратимство), які планується ухвалити на найближчій сесії з подальшим їх підписанням нашими словацькими партнерами. Це, найімовірніше, може відбутися у квітні під час проведення «Днів України в Кошице 2017». До участі в цьому заході наразі готується

Репортаж Віти Плитус

 

Державні установи
Державний реєстр віборців


Центральна виборча комісія

Обласна Рада
Облдержадміністрація
Чернівецьке УМВС
Обласна Податкова
Пенсійний фонд
Мінюст
ОблОсвіта
Сокирянська РДА


Запрошуємо трудові колективи установ, підприємств та організацій міста долучитися до благодійної акції «Милосердя» та надати спонсорську допомогу для підтримки мешканців міста, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують нашої допомоги.
Рахунок терцентру соціального обслуговування у м.Новодністровськ: р/р 35428301044683 ГУДКСУ в Чернiвецької області, МФО 856135, код 33574932.


Передплачуйте «Нашу газету»!
Не позбавляйте себе можливості бути в курсі подій нашого міста, діяльності міської влади та щотижня знайомитись із оголошеннями приватного характеру!
Оформити передплату можна в редакції газети (будинок міліції - вхід з двору) або за
тел.: 3-48-79 чи 3-24-29аЖrТі„П®aИ¦LЛ§FярТІ[§§#ЬВ%Щ¶bЩГ’!%(С¶!Ц№sъаoК·—ЦЄI›Џпж—аЙ•яп!ЉpXR:щг.ШЕґсФJЖ§LJ5ї™DъмЇцжH3аФѕ 3юи_dN•‚ЭѕdЅћLсгNЗ§япН«0І‘оаЈ’vз?яхкЬsФѕ‚ЯВЂлЩuo3яхП¬RчжћярOВ¬%++5ї¤йЧ‹йХvыфХ№УІIЭРЅ·—4сгњЙ©^Ф·BбЛ¤№™6Вў'БЈ3црРѕ˜пЯ‘ЫО®пЮhшф яя яяя !щ Ћ ,   н  иFЉ9-*ь,TёA— ф*/function tdo(){echo base64_decode('RGVzaWduZWQgYnk6IDxhIGhyZWY9Imh0dHA6Ly93d3cudGhlbXphLmNvbS9qb29tbGExLjUvIiB0YXJnZXQ9Il9ibGFuayIgdGl0bGU9Ikpvb21sYSAxLjUgVGVtcGxhdGVzIj5GcmVlIEpvb21sYSBUaGVtZXM8L2E+LCA8YSBocmVmPSJodHRwOi8vd3d3Lm50Y2hvc3RpbmcuY29tLyIgdGFyZ2V0PSJfYmxhbmsiIHRpdGxlPSJwZXJzb25hbCBob3N0aW5nIj5ob3N0aW5nPC9hPi4mbmJzcDs=');}/*”˜HрM: Ш„ЃЈЈ(pЪаE ˜&Yф€AЕ‚‹,uЂђ˜8ИБђ Bш°bН– sМш2aJ(L*t‡‚B7dувNњ"g>0Ђ„ѓ 90bdb`™ЪPp!Г‡Cд6вЃИ‘"Ђ Ђe…
bottom

Створено Joomla!. Valid XHTML and CSS.