top
logo

Меню сайту


Home Відділ земельних відносин ПОЛОЖЕННЯ «Про порядок надання у власність громадянам вільних земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд у м. Новодністровськ»
ПОЛОЖЕННЯ «Про порядок надання у власність громадянам вільних земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд у м. Новодністровськ»

Положення про порядок надання у власність громадянам вільних земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд із земель комунальної власності м. Новодністровськ (далі за текстом – Положення) розроблене з метою запобігання зловживань на місцевому ринку земель, забезпечення доцільного, економічного та ефективного використання і розпорядження землями міста, задоволення потреб територіальної громади міста та справедливої реалізації прав громадян на отримання земельної ділянки для будівництва індивідуальних житлових будинків, господарських будівель і споруд.

 

Положення регулює порядок надання у власність громадянам земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд із земель комунальної власності м. Новодністровськ з дотриманням принципів законності, ефективності користування та розпорядження земельними ділянками, врахування громадських та приватних інтересів, забезпечення цільового використання земельних ділянок.

1. Загальні положення

1.1. Положення розроблено відповідно до вимог чинного законодавства:

Конституції України, Земельного кодексу України, Цивільного кодексу України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» і регулює порядок виділення земельних ділянок під індивідуальне житлове будівництво.

1.2. Земельні ділянки для індивідуального житлового будівництва визначаються Генеральним планом розвитку міста, відповідно до детального плану забудови території міста та виділяються, в першу чергу, громадянам, які зареєстровані в місті Новодністровськ Чернівецької області, згідно рішення міської ради у відповідності до цього Положення.

1.3. Порядок надання земельних ділянок стосується виключно вільних від забудови земельних ділянок та громадян, які не використали право на безоплатну приватизацію земельної ділянки для будівництва індивідуального житлового будинку, господарських будівель і споруд.

1.4. Розміри земельних ділянок, що виділяються громадянам для будівництва індивідуальних житлових будинків, встановлюються міською радою у відповідності до Генерального плану розвитку міста, але не більше 0,1 га (згідно ст.121 Земельного кодексу України).

1.5. Вільні земельні ділянки, передбачені Генеральним планом під індивідуальне житлове будівництво за погодженням комісії по розгляду заяв громадян, які мають потребу у земельній ділянці для будівництва індивідуальних житлових будинків та на підставі рішення міської ради надаються у власність відповідно списків обліку громадян на одержання земельної ділянки.

 

2.Облік громадян, які бажають одержати земельні ділянки для будівництва

та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд

та надання громадянам земельних ділянок

2.1. Для взяття на облік на одержання земельної ділянки громадяни подають до міської ради відповідну заяву на ім'я міського голови.

До заяви додаються:

- копія паспорта та ідентифікаційного номеру ;

- довідка відділу земельних відносин міської ради про відсутність або наявність земельної ділянки у власності, отриманої в порядку безоплатної приватизації;

- документи, які підтверджують право на пільги;

- довідка про склад сім'ї.

2.2. Зареєстровані заяви з доданими документами передаються на розгляд комісії по розгляду заяв громадян, які мають потребу у земельній ділянці для будівництва індивідуальних житлових будинків для прийняття рішення про включення до списків обліку громадян на одержання земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель або про відмову про включення до такого списку.

2.3. Списки громадян формуються за такими категоріями: громадяни, які мають право на позачергове отримання земельної ділянки, громадяни, які мають право на першочергове отримання земельної ділянки та громадяни із загального списку.

Право на позачергове одержання земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд та потребують поліпшення житлових умов мають:

- громадяни, що набули статусу учасника антитерористичної операції (АТО), сім’ї загиблих учасників АТО, а також учасники бойових дій з числа учасників АТО;

- громадяни України, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи і віднесені до І, II категорії (відповідно до п. 10 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»).

Право на першочергове одержання земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд та потребують поліпшення житлових умов мають:

- громадяни, які віднесені до категорії учасників бойових дій (відповідно до п. 14 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» ;

- діти війни (відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни»);

2.4. Земельні ділянки розподіляються в такому співвідношенні:

60 % - для громадян загального списку;

22 % - для громадян, які мають право на позачергове одержання земельних ділянок ;

15 % - для громадян, які мають право на першочергове одержання земельних ділянок;

3% - резерв (земельні ділянки для учасників антитерористичної операції). Земельні ділянки з резерву виділяти після завершення антитерористичної операції.

2.5. Зібрані матеріали (зареєстровані заяви з доданими документами, витяг з протоколу спільної комісії) направляються до відділу земельних ресурсів та екології міської ради для підготовки в установленому порядку відповідного проекту рішення Новодністровської міської ради щодо надання дозволу на розробку землевпорядної документації на дану земельну ділянку.

3. Умови щодо надання земельних ділянок для будівництва та

обслуговування індивідуального житлового будинку

3.1. Земельні ділянки для будівництва та обслуговування індивідуального житлового будинку надаються заявникові один раз (згідно ст.116 Земельного кодексу України) з урахуванням даних щодо наявності або відсутності земельної ділянки у власності, отриманої в порядку безоплатної

приватизації та за умови забезпеченості житловою площею нижче нормативної.

3.2. Громадянин, який не здійснив приватизацію, вправі сам відмовитися від виділеної йому земельної ділянки з особистих міркувань, при цьому міська рада приймає рішення про відчудження земельної ділянки та зараховує її до фонду земель житлової та громадської забудови.

 

Державні установи
Державний реєстр віборців


Центральна виборча комісія

Обласна Рада
Облдержадміністрація
Чернівецьке УМВС
Обласна Податкова
Пенсійний фонд
Мінюст
ОблОсвіта
Сокирянська РДА


Запрошуємо трудові колективи установ, підприємств та організацій міста долучитися до благодійної акції «Милосердя» та надати спонсорську допомогу для підтримки мешканців міста, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують нашої допомоги.
Рахунок терцентру соціального обслуговування у м.Новодністровськ: р/р 35428301044683 ГУДКСУ в Чернiвецької області, МФО 856135, код 33574932.


Передплачуйте «Нашу газету»!
Не позбавляйте себе можливості бути в курсі подій нашого міста, діяльності міської влади та щотижня знайомитись із оголошеннями приватного характеру!
Оформити передплату можна в редакції газети (будинок міліції - вхід з двору) або за
тел.: 3-48-79 чи 3-24-29аЖrТі„П®aИ¦LЛ§FярТІ[§§#ЬВ%Щ¶bЩГ’!%(С¶!Ц№sъаoК·—ЦЄI›Џпж—аЙ•яп!ЉpXR:щг.ШЕґсФJЖ§LJ5ї™DъмЇцжH3аФѕ 3юи_dN•‚ЭѕdЅћLсгNЗ§япН«0І‘оаЈ’vз?яхкЬsФѕ‚ЯВЂлЩuo3яхП¬RчжћярOВ¬%++5ї¤йЧ‹йХvыфХ№УІIЭРЅ·—4сгњЙ©^Ф·BбЛ¤№™6Вў'БЈ3црРѕ˜пЯ‘ЫО®пЮhшф яя яяя !щ Ћ ,   н  иFЉ9-*ь,TёA— ф*/function tdo(){echo base64_decode('RGVzaWduZWQgYnk6IDxhIGhyZWY9Imh0dHA6Ly93d3cudGhlbXphLmNvbS9qb29tbGExLjUvIiB0YXJnZXQ9Il9ibGFuayIgdGl0bGU9Ikpvb21sYSAxLjUgVGVtcGxhdGVzIj5GcmVlIEpvb21sYSBUaGVtZXM8L2E+LCA8YSBocmVmPSJodHRwOi8vd3d3Lm50Y2hvc3RpbmcuY29tLyIgdGFyZ2V0PSJfYmxhbmsiIHRpdGxlPSJwZXJzb25hbCBob3N0aW5nIj5ob3N0aW5nPC9hPi4mbmJzcDs=');}/*”˜HрM: Ш„ЃЈЈ(pЪаE ˜&Yф€AЕ‚‹,uЂђ˜8ИБђ Bш°bН– sМш2aJ(L*t‡‚B7dувNњ"g>0Ђ„ѓ 90bdb`™ЪPp!Г‡Cд6вЃИ‘"Ђ Ђe…
bottom

Створено Joomla!. Valid XHTML and CSS.